Проставлення апостилю на диплом

Апостиль та легалізація документів від Бюро перекладів «Перекладач»: зверніться до нас – це вирішення всіх проблем!

В Україні існує 2 види дипломів про вищу освіту – пластикові та паперові. Залежно від виду документа апостиль проставляється у різні терміни:

Вид документуСтрок виготовленняВартість, грн.
Нового зразка (після 2015 року)3 рабочих дні1100 грн
Нового зразка (після 2015 року)12 робочих днів900 грн
Старого зразка (книжечкою)22 робочих дні1100 грн
Старого зразка (книжечкою)32 робочих дні700 грн

Зверніть увагу! Апостиль на додаток до диплома оплачується окремо. Вартість та терміни ідентичні.

* терміни вказані без урахування дня замовлення послуги

** ціна не є публічною офертою

*** терміни розгляду документів Міністерством можуть бути збільшені

Що ж таке апостиль?

Апостиль є спрощеною формою підтвердження легальності офіційних документів. Виник він як альтернатива консульській легалізації. На відміну від останнього, на апостилювання витрачається набагато менше часу і такі документи можуть використовуватися не в одній, а в різних країнах.

Апостиль на диплом чи інші документи має квадратну форму (приблизно 10х10 см.) та ставиться державним уповноваженим органом. Він має свою юридичну силу на теренах тих країн, які вступили до Гаазької конвенції у 1961 році. Ця форма не доводить правильний зміст документа, а просто засвідчує істинність підпису особи, яка підписала цей документ, а також свідчить про автентичність друку або штампу, яким його скріпили.

Форма апостилю має однаково строгу структуру в усіх країнах. Вгорі форми французькою мовою вказано Apostille або Гаазька Конвенція від 5 жовтня 1961 року. Вказуються країна, місто, рік, ким підписано, підпис, друк та деякі інші деталі.

Функція апостилю полягає у підтвердженні юридичної вагомості документа в умовах використання його на території іншої країни. Тобто, дана форма легалізації потрібна для переконання посадової особи іншої держави в справжності вашого документа. Наприклад, диплом про закінчення університету, отриманий в Україні та пред’явлений у Норвегії. Така сама функція апостилю працює у зворотний бік. За наявності цієї форми документ проходить через єдину інстанцію, що свідчить про спрощеність цієї форми легалізації. В іншому випадку потрібно проходження повної консульської перевірки.

Виділено точний перелік документів, на які дозволяється та, навпаки, забороняється проводити апостилювання. До перших належать: довіреності, згоди, заяви, засвідчені нотаріусом; оригінали документів про освіту (атестати, дипломи та додатки до них, довідки та навчальні плани, сертифікати та посвідчення про підвищення кваліфікації, дипломи про присвоєння вчених звань), документи про трудовий стаж, копія паспорта та закордонного паспорта; засвідчений у нотаріуса переклад документів тощо.

Апостиль не дозволяється ставити на: справжні паспорти, профспілкові квитки, військові квитки, посвідчення водія, медичні довідки; документи, підписані неуповноваженими особами тощо. Усі документи, що видаються державними органами закордоном (наприклад, судове рішення та ухвала) та закордонними нотаріусами (довіреність, згоди), обов’язково повинні містити апостиль.